Close

Seznam produktů výrobce Johnson & Johnson

Johnson & Johnson  je globální americká farmaceutická firma, vyrábějící mimo jiné také zdravotnické prostředky a toaletní a hygienické zboží. Byla založena v roce 1886.Společnost má sídlo ve městě New Brunswick, New Jersey, USA.Její produkty jsou prodávány ve více než 175 zemích. V roce 2008 Johnson & Johnson prodala po celém světě farmaceutické výrobky za 24,6 miliardy dolarů.


Značku firmy Johnson & Johnson nese řada léků a potřeb pro poskytnutí první pomoci. Mezi její nejznámější výrobky patří například obvazy Band-Aid, lék Tylenol, výrobky Johnson baby, výrobky Neutrogena a kosmetické přípravky, výrobky péče o pleť Clean & Clear a kontaktní čočky Acuvue.


Historie


Robert Wood Johnson, inspirovaný projevem advokáta Josepha Listera, získal v roce 1885 své bratry Jamese Wooda Johnsona a Edwarda Meada Johnsona pro myšlenku založení firmy na výrobu chirurgických obvazů. Firma vyrobila své první produkty v roce 1886.


Robert Wood Johnson v založené firmě zastával funkci prvního prezidenta společnosti. V devatenáctém století pracoval na zlepšení tehdejších hygienických postupů a propůjčil své jméno nemocnici ve městě New Brunswick, v New Jersey, USA. Po jeho smrti v roce 1910 převzal funkci prezidenta společnosti jeho bratr James Wood Johnson a vykonával ji do roku 1932, kdy jej ve funkci vystřídal jeho syn, Robert Wood Johnson II.

Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek
Close